A Haber Canlı

A Haber Kanalı 

A haber kanalı, tam adıyla Aktüel Haber Kanalı, Çalık Holding bünyesinde kurulan bir haber kanalıdır. Haber kanalının genel yayın yönetmenliğini Habertürk TV kanalının eski genel yayın yönetmenliğini yapan Erdoğan Aktaş yapmaktaydı. 2011 yılında görevini bırakan Erdoğan Aktaş yerine yardımcısı Cengiz Er gelerek genel yayın yönetmenliği görevini üstlenmiştir. A haber hd ve sd olarak yayın yapan sayılı kanalların başında gelmektedir. Ayrıca Türkiye’nin ilk HD yayın yapan haber kanalı unvanını taşıyan A haber, TRT Türk kanalından sonra 16:9 yayın yapmakta olan ikinci haber kanalı olarak izleyenlerine hizmet vermektedir. 

A Haber Kanalının Tarihçesi

A haber kanalı test yayınına 24 Nisan 2011 yılında, 25 Nisan 2011 de ise normal yayın yapmaya zaman kaybetmeden başlamıştır. A haber canlı olarak izlenen haber kanallarının başında gelmektedir. Türkiye de farklı, güvenilir ve yansız haber yapmaktan gurur duyan haber kanallarının başında gelmektedir. Her türlü son dakika haberini canlı olarak veren ve geniş, tecrübeli ve deneyimli gazeteci kadrosuyla haberi yerinde takip edip sizlere doğru ve güvenilir haberi iletmeye ant içmiş genç kadrosuyla her zaman ekranları başında olan izleyicilerinin yanındadır.

 A haber sadece haber yayını yapmamaktadır. 2011 yılında Copa America yayın haklarına sahip olup, bütün maçları HD görüntü kalitesiyle izleyenlere naklen sunmuştur. A haber izle demek için bir sebep daha olmuş olan bu maçların yanı sıra 2011 İtalya Süper Kupa Finalini de HD kalitesiyle yayınlayarak maç severleri ekran başına toplayarak eğlenceli ve unutulmaz anılara da imza atmıştır. Aynı zamanda 2011- 2012 Türkiye Kupası sezonu maçlarını da HD görüntü kalitesiyle maç severlere sunan kanal, canlı tv ile verdiği maçlar sayesinde futbol severlere heyecanlı dakikalar yaşatmıştır. 

A Haber Kaliteli Gazeteci Ve Televizyoncu Kadrosu İle Hizmetinizde 

Canlı tv izle olanağı sunan siz haber severlere kaliteli hizmet etmeyi ilke edinen kanal bünyesinde çalışan birbirinden değerli haberci ve gazetecilerle doğru haberi evlerinize kadar getirmektedir. 2011 yılında başlamış olduğu bu maceraya haber kanallarına getirilen yeni ve güvenilir solukla sizlere doğru ve yansız haberi iletmek adına gece gündüz çalışan değerli kanal çalışanları sayesinde bugün Türkiye’nin önde gelen haber kanallarından biri olarak yayın hayatına devam etmektedir. 

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte sizlere anında son dakika olayları ve güncel haberleri iletmek için kurulan internet sitesi sayesinde 5 dakikada bir yenilenen haber kaynaklarıyla doğru habere anında ulaşma imkanını sizlere sunuyor. Aynı zamanda sizlere sunulan özel hizmetlerden biri olan ve internet sayfası üzerinden canlı tv izleme olanağı ile canlı olarak haber kanalını internet üzerinden izleyebilmektesiniz. 

 

Gündemi yakından takip edebileceğiniz ayrıca ekonomi haberleri, magazin haberleri, son dakika haberleri olarak ayrı başlıklar altında toplanan haber sekmelerine ilgi alanınıza göre seçim yaparak haberleri takip etme kolaylığına sahipsiniz. Bünyesinde A Haber Radyo programını da katan ve sizlere radyo kanalı üzerinden 24 saat boyunca kesintisiz yayın yapan A Haber Radyo Ankara Merkez frekansı 99.7 olan radyo kanalı Türkiye’nin birçok ilinde aktif olarak yayın yapmaktadır. Sizlere anında haber iletme ilkesiyle hareket eden güvenilir, çalışkan ve deneyimli kadrosuyla habere yerinden takibini sağlayan geniş ekibi ve teknolojik olanakların tamamını kullanan teknik kadro 7/24 yayında olmanın gururunu yaşamaktadır. Güncel haberler, son dakika gelişmeler ve ülkenin ekonomik durumunu anında sizlere yansıtan habercilik anlayışıyla ülkenin en çok izlenen haber kanalı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen kanal, doğru haberin ilk adresi.