A Spor Canlı

Türkiye’nin Yeni Spor Kanalı A Spor

Tematik kanallar içinde ülkemizde en çok tercih edilenler spor kanallarıdır ki bu spor kanalları arasında en yenisi olan A Spordur. Turkuvaz Medya Grubu içinde yayın yapan A Spor 2014 yılından itibaren Türksat 4A uydusunda 12053 Mhz. Frekans değeriyle, 27500 sembol değerinde ve yatay pozisyon ile 5 – 6 fec oranında yayın yapmaktadır. A Spor HD olarak da yayın yapan kanal yeni bir spor kanalı olmasına rağmen oldukça beğenilmiş ve çok farklı program konseptiyle çok dikkat çekmiştir. A spor bunun yanı sıra canlı olarak yayınladığı spor müsabakalarıyla da ciddi bir izlenme oranına sahiptir.

A Spor Yayın Politikası

A spor, spor hakkında her türlü konuda yayın yapan ve kaliteli yorumcular ile dikkat çeken programlara imza atan bir kanaldır. Bunula birlikte kanal bünyesinde çok farklı spor dalları ile ilgili çeşitli yorum ve tartışma programları yapılmaktadır. A Spor Canlı olarak da çeşitli maç yayını yapmaktadır. Bu yayınlar arasında bulunan Türkiye Kupası hayli dikkat çeken ve takip edilen bir program olmaktadır. Kanal Türkiye Kupası içinde yer alan tüm müsabakaları ilk turlardan itibaren canlı tv olarak vermekte ve bu şekilde elemeler neticesinde finale kadar canlı yayınlar ile takip etmektedir. Türkiye Kupası maçları devre aralarında spor konusunda uzman yorumcular tarafından müsabakalar ve kupanın gidişatı değerlendirilmekte ve kuvvetli analizler yapılmaktadır. Buna ek olarak da kupa tarihi ile ilgili çeşitli yayınlar da kanalda yer almaktadır. Ayrıca çok beğenilen Avrupa ligleri de kanal bünyesinde yer bulmakta ve futbol severler için çok heyecanlı anlar yaşanmaktadır. Bununla birlikte kanalda çok kaliteli futbol yorumları ve spor programları yapılmaktadır. Bu programlar içinde anlık olarak maçlar hakkında bilgi veren skor programları var iken aynı zamanda Türkiye Süper Ligi maçları ile ilgili değerlendirme programları da yer almaktadır ki A spor izle ve gerçek spor gündemini yakala yorumları boşuna yapılmamaktadır. Bu programlar için kaliteli sporcu yazarlar ve yorumcular stüdyoda yer almakta ve maçların analizleri futbol severler için kaliteli bir şekilde yapılmaktadır.

A Spor Programları

A spor Türkiye Kupası yanında Süper Lig’in maç özetlerini de göstermekte ve futbol severlerine merakını gidermektedir. Türkiye’de çok az kanal tarafından bu özet görüntüler verilirken bunlardan birisi olan A Spor maçtan kısa bir süre sonra futbol müsabakalarının görüntülerini ve maç ile ilgili röportajları yayınlamaktadır. Ayrıca kanal internet üzerinde canlı tv izle linklerine de tıklanarak izlenebilmekte ve çok fazla takip edilmektedir. Futbolun yanı sıra sporun tüm alanlarında çok ciddi yayınlar yapılmaktadır. Bunlarda birisi olan basketbol ile ilgili de çok kaliteli yayınlar yapan kanal Fiba Basketbol Ligi’nin Türkiye’deki yayın sahibidir. Bu şekilde Türkiye Kupası yanı sıra Fiba Basketbol Ligi de A spor kanalı vasıtasıyla izlenebilmektedir. Bu maçlar tv izle butonları vasıtasıyla internet üstünden de mümkün olmaktadır. Ayrıca bu basketbol müsabakaları sırasında da usta yorumcular maça yorumları ile katkıda bulunmaktadırlar. Bununla birlikte kanal bünyesinde her saat başı spor haberleri yer almaktadır. Önemli olan spor turnuvalarında kanal sürekli olarak yayınlar yapmakta ve spor yerinde sıcak haberler izleyicilere ulaştırılmaktadır. Kanal içinde yer alan spor ile ilgili belgeseller de çok beğenilmektedir. Tarihteki önemli spor olayları anlatılmakta ve tarihteki önemli spor olayları da bu belgesellerde yer almaktadır ki kanal her geçen gün daha etkin bir spor kanalı olmaktadır.