ATV Canlı TV

Televizyonun Renkli Yüzü ATV Canlı Tv ile Her Yerde Sizinle

Türkiye’de televizyon sektöründe devlet tekelinin kaldırılışı ile 1993 yılında kurulan özel televizyon kanallarından birisi olan ATV, 2007 yılından beri Turkuvaz medya grubuna bağlı olarak yayın hayatını sürdürmektedir. Kanalın kurucu ismi olan Dinç Bilgin olan ATV’nin il adı SATEL TV idi. İlerleyen süreçte SATEL adı ATV ile değiştirildi. Yayın grubu olarak Turkuvaz Medya bünyesinde pek çok popüler dergi (Bebeğim ve Biz, Sinema, Sofra, Home Art, Şamdan Plus, Yeni Aktüel, Para (dergi), Hülya (dergi), Global Enerji, Transport, Hukuki Perspektifle), yüksek tirajlı gazeteler( Sabah, Takvim, Yeni Asır, Pas Fotomaç) ve ATV, A Haber, ATV hd, ATV Avrupa, Yeni Asır TV, Minika kanallarını barındırmaktadır. Turkuvaz Medya Grubu bu yayın ailesine son olarak 11Kasım 2016 tarihi ile a2 adlı televizyon kanalı katılmıştır. a2 TV kanalı, ATV arşivindeki fenomen dizilerin ve güncel futbol maçlarının yayınlandığı bir kanal olarak hizmet vermekte olu “Televizyonun yeni rengi!é sloganı ile izleyicinin beğenisine sunulmuştur.

ATV Canlı TV Her Dalda, Her Sezonda En Çok İzlenen Yapımların Adresi Oluyor

Türk televizyonculuk hayatı boyunca ortaya konulan güzel ve kalıcı yapımların pek çoğu ATV etiketli yapımlardır. Türk aile yapısına, espri anlayışına, duyarlılıklarına uygun televizyon yapımları üretmeyi başaran ATV Türk televizyonunun en güçlü isimlerinden birisi olmayı başarmıştır. Yıllardır uzun soluklu kült televizyon dizilerine, keyifli ve bilgilendirici yarışmalara izleyici, kumandasına verdiği ATV tv izle komutu ile ulaşmaktadır. ATV televizyonculuk camiasını etkileyen, reytingleri sarsan ve yıllarca devam etmeyi başaran dizilerin sahibi olmuştur. Örneğin, yayın hayatına 200 küsur bölüm devam eden Kurtlar Vadisi adlı fenomen dizi bir dönem ATV yayın akışında yer almıştır. Bir başka fenomen olan Deli yürek adlı televizyon dizisi ATV ekranında gösterilmiştir. İzleyicilerin ATV izle tercihi ile takip ettiği diziler hemen her türde. ATV dönem, dram, komedi, aksiyon, aşk, aile temalı pek çok diziyi yayın akışına dahil etmektedir. Kanalın kült yapımlarla dolu bir arşivi olduğunu söylemek mümkündür. Bir dönemin popüler töre dizisi Sıla, bir aile dramı olan Aliye, yakın Türkiye tarihinden esinlenilen Hatırla Sevgili, Balkanların Osmanlı Devleti tahakkümünden alınışının tüm gerçekliğiyle işlendiği Elveda Rumeli, Güneydoğu Gerçekleri ile örülü Aşk Bir Hayal, bir absürt komedi olan Alemin Kralı, efsane bir Türk komedi dizi olan Avrupa Yakası, ATV’nin tarihinde televizyon kültürüne kazandırdığı eşsiz yapıtlardır. ATV, dizi yapımlarının dışında pek çok yüksek reytingli programın da yayınını yapmaktadır. Uzun yıllar Kenan Işık sunumu ile yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster? Adlı yarışma halen ATV’de Selçuk Yöntemin sunumu ile yayın hayatını sürdürmektedir. Güncel, revaçta olan programlardan olan evlilik programları da ATV yayın yelpazesinde yer almaktadır.

ATV Canlı Yayın İle İstediğiniz Her Yerde Dizinizi Televizyon İle Eş Zamanlı Takip Edin

Güncel yayın akışında yer alan dizileri ile de reytingleri zorlayan ATV, canlı tv izle imkanı ile yayınlarını internet üzerinden eşzamanlı takip etmeyi sağlıyor. Böylece sevilen dizi, film ve programları izlemek için televizyon koltuğunda yer almanız gerekmiyor. Evde, yurtta, kafede, yolda, otobüste, durakta, parkta, siz neredeyseniz ATV canlı yayın ile orada oluyor. Her işin internet üzerinden gerçekleştirildiği teknoloji çağında tv kanallarının internet adresleri üzerinden canlı tv seçeneği sunması çok önemlidir. ATV internet üzerinden yaptığı, canlı tv yayınını hd olarak gerçekleştirmek suretiyle televizyonculuk camiası için önemli bir adım atmış olmaktadır.

ATV Frekans Bilgileri

  • Uydu: Türksat 4A
  • Frekans: 12380 Mhz
  • Polarizasyon: Dikey ( Vertical )
  • SR: 27500
  • FEC: 3/4