AZ Tv Canlı

Köklü Bir Kanal AZ TV

Bizim kardeş ülkemiz olan ve aynı kanı taşıdığımız Azerbaycan her zaman için bize çok şeyler ifade etmiştir. Bu ülke ile kardeş konumunda olan Türkiye arasında çok sıkı bir bağ vardır. Bu sebeple Azerbaycan hakkında bilgi sahibi olmak her zaman için tüm yurttaşların hakkıdır. Bu açıdan ise Azerbaycan’ın 1926 yılından itibaren yayın yapan en eski ve ilk televizyon kanalı olan AZ TV çok önemli bir vazife görmektedir. Bizim TRT ekseninde bir kanal olan AZ TV bir zamanlar Turksak içinde yayın yapabilmekteydi. Ancak bu uyduda yayını kesilen AZ TV artık Azerspace 1 uydu platformunda yayın yapmaya devam etmektedir. Kanal Azerspaca uydu platformunda 11169 frekansı H pozisyonu 20400 sembol değeri ve fec 5/6 protokolü ile yayın yapmaktadır. Bununla birlikte AZ TV D Smart ve Kablo Tv platformunda da yer almaktadır. Tüm bunlara ek olarak AZ TV canlı olarak da internet üstünden izlenebilmektedir. AZ TV HD yayın yapan ve ülke gündeminin nabzını iyi tutan bir kanaldır. Bununla birlikte kültür ve tarih bağından dolayı da ülkemizde de büyük bir ilgi görmektedir. İnsanlar AZ TV izle ve tarihi bağları kuvvetlendir anlayışıyla kanala çokça rağbet göstermektedirler.

AZ TV Yayın Politikası

Kanal bir devlet televizyonu olarak doğmuş ve aradan geçen çok uzun sürede hem radyo olarak hem de televizyon olarak bu eksende yayınlar yapmıştır. Ülkeni gündemini takip eden ana haber bültenleriyle çok uzun zamandır Azerbaycan adına neredeyse tek bilgi kaynağı olan kanal çok ciddi ve ağırbaşlı bir yayın politikası takip etmektedir. Bununla birlikte kanal bünyesinde her yaştan ve kültürden insanın bir şeyler bulabileceği program türleri bulunmaktadır ve bu yönüyle de her kesime hitap etmektedir. AZ TV canlı yayınlar yaparak da sürekli olarak ülke ve dünya gündemini izleyicilerine aktarmaktadır. Bununla birlikte gün içinde mutlak bir müzik programı konmakta ve bu sayede kendi müzik kültürlerini genç nesle aktarma fırsatı bulunmaktadır. Kanal canlı tv izle seçenekleriyle her türlü teknolojik ortamdan takip edilebildiği için de çok fazla rağbet görmektedir. Bu yayın anlayışı içinde yer alan çizgi filmler de küçük çocuklar ve çizgi film severler için iyi bir fırsattır. Ayrıca kanal bünyesinde yer alan haberler gün boyu neredeyse her saat başı ekrana gelmektedir. Buna ek olarak gün içinde bayanlar için sağlık programları da yer almakta ve canlı tv olarak röportajlar yapılmaktadır. Kanal uzun bir süre Ruslarla ilişkide bulunan ülke için aynı zamanda Rusça yayın yapan haber bülteni de sunmaktadır. Bununla birlikte bu haber programlarına ek olarak gün içinde özellikle akşam saatlerinde çeşitli yorum ve tartışma programlarıyla ülke ve dünya gündemi kanal bünyesinde değerlendirilmektedir.

AZ TV ve Kültür Bağı

Bununla beraber AZ TV iki ülke arasında bağ kuracak, ortak tarihi anlatan belgeseller de yayınlamaktadır. Çok beğeni alan bu tip programların yanı sıra akşam kuşağında çeşitli filmler de yayın politikası içinde yer almaktadır. Ayrıca kanal hem ülke içinden hem de dünyadan canlı maç yayınları yapmakta ve bu yayınlar tv izle seçeneği ile tüm dünyada büyük bir ilgi görmektedir. Hem yerel ligden hem de uluslararası futbol liglerinden ve dünyanın büyük futbol liglerinden canlı maç yayınları yapan kanal ilgiyle takip edilmektedir. Tüm bu yönleriyle yükselen bir değer olurken ülkemizden de her geçen gün daha fazla takip edilmektedir.