Bengü Türk Canlı

Bengü Türk TV Genel Bilgiler

Türkiye üzerinden yayınlarını gerçekleştirmekte olan Bengü Türk TV ulusal çapta yaptığı yayınlar ve yayınlarını insanlara aktarabildiği platformların geniş kapsamlı bir alana sahip olması sebebiyle kendi kitlesini geniş bir alanda oluşturabilmiş bir kanaldır. İlk olarak Ahmet Turgut tarafından 2007 yılında ilk test yayınlarını yaparak kurulan kanal kısa sürede kendi kitlesini etrafına toplayabilmiş ve yaptığı yayınların kalitesi sayesinde kısa sürede herkes tarafından bilinen bir kanal haline gelmiştir. Bengü Türk canlı izleme olanakları açısından yayın yaptığı platformların dışında internet üzerindeki fırsatları da değerlendiren kanalın kitlesini oluşturmasındaki en büyük etken ise ilk kurulduğu günden beri bilinen Türk milliyetçiliği ile yakınlığı olmaktadır. Hatta kanal doğrudan Milliyetçi Hareket Partisi’ne yakınlığı sebebiyle de izleyici sayısında kısa sürede artırma fırsatı bulmuştur. Kanalın hali hazırda son genel yayın yönetmeni Murat İde ve Ankara merkez temsilcisi ise Metin Özkan’dır. “Ay Yıldız’a Söz Verdik” ve “Hayata Doğru Kanal” sloganları ile yayın hayatına devam etmekte olan kanalın Bengü Türk izle takipçisi olan izleyicilerine sunduğu en büyük vaat ise tarafsız habercilik yaptığı olmaktadır. Kendine has habercilik ve tartışma programlarına yer veren kanalın yayın hayatında bir de yayınlarının durdurulması gibi talihsiz bir süreç yaşanmıştır.

Bengü Türk TV Kanalının Yayınları Neden Durduruldu?

1 Mart 2016 tarihinden itibaren Bengü Türk TV’nin yayınlarının durdurulması kararı alınmıştı. Milliyetçi çizgiye yakın bir şekilde haberlerini yapmakta olan ve sürekli olarak muhalif bir tavır içerisinde bulunarak eleştirel bir tutum içinde yayın hayatını sürdürmekte olan kanalla ilgili olarak hem kişilerin aklına yayınların bu nedenle kesildiği gibi bir fikir gelmişti. Ortaya atılan bu spekülasyonlar ise gerçeklik değeri barındırmayan iddialardı. Kanalın yayın yaptığı platformlardan ve Türksat uydusu ile yaptığı yayınlar için hazırlanmış olan bir sözleşmeden kaynaklı olarak yayınlarının durdurulması kararı verildi. Kanal 10 günlük bir yayın durdurma sürecinin ardından tekrar yayın hayatına başarılı bir şekilde devam etmektedir. Kanalın özellikle izleyicilerine Bengü Türk hd gibi izleme kolaylığı ve kalitesi açısından alternatifler sunabilmesi de izleyiciye verilen değeri ortaya koyabiliyor.

Kanal Yayınlarını Nerden Yapıyor?

Kutup Yıldızı Radyo ve Televizyon Yayıncılık ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yönetilmekte olan kanalın genel editör koltuğunda Ercan Küçük oturmaktadır. Kanalda editör olarak görevli bir diğer kişi ise İsmail Burak Tatlı’dır. Kanal yayınlarını farklı platformlar üzerinden yapabilmektedir. D-Smart 92. kanaldan izleyicilerine ulaşabilen kanal Türksat uydusu üzerinden de gerekli ayarlar yapıldığında ulaşılabilen bir kanaldır. İzleyiciler canlı tv ile Bengü Türk TV izlemek istediklerinde 12.423 frekans, 27500 sembol, ¾ fec ve vertical (dikey) ayarlarını yaptıkları takdirde kanalın yayınlarına kolaylıkla ulaşabilirler. İstanbul’un Kağıthane ilçesinde bulunmakta olan kanalın yayınlarını aynı zamanda alternatif araçlarla takip etmek de mümkün olmaktadır.

İnternet üzerindeki web sitesi ile birlikte de canlı yayınlarını dünyanın her yerine ulaştırma fırsatı bulabilen Bengü Türk TV yayınlarını izlemek için kişilerin yapması gereken canlı tv izle linklerine tıklamak oluyor. Yayınların aksamadan sürdürülebilmesi adına alternatifli linkler sayesinde pek çok bağlantıdan aktarılabilen canlı yayınlar kişilerin her noktadan rahatlıkla tv izle fırsatını değerlendirmesini sağlamaktadır. Herhangi bir platforma bağlı olmadan yayınlarına devam etme olanağı bulduğu için internet üzerindeki yayınlarda izleyicilerin kesintilerle engellemelerle karşılaşması da söz konusu değildir. Bunun dışında internet sitelerinden Bengü Türk TV yayınları izlenirken aynı zamanda bahsedilen konuları da internette araştırma fırsatı doğacağı için bu şekilde televizyon izlemek daha avantajlı olacaktır.