Beyaz TV Canlı

Beyaz TV Genel Bilgiler

24 Mayıs 2010 tarihinden itibaren hemen hemen her platformda yayın olanağını bulmuş olan Beyaz TV’nin kısa sürede bu yükselişini sağlamasındaki en büyük pay yayınlarının kalitesinin izleyicileri etkisi altına alması olmaktadır. Ulusal çapta yayın yapan kanal ilk yıllarında daha çok Ankara merkezli olarak yayınlarına devam etmiş olsa da günümüzde tam bir ulusal kanal niteliği taşımaktadır. Kanalın Ankara merkezli olarak yayınlarını gerçekleştirmesi de ilk aşamada Ankara yerel kanalı gibi faaliyet göstermesinde etkili olmuştur. Beyaz TV canlı yayınları ile son yıllarda adından söz ettiren bir kanal haline gelmiştir. Kanalın gelişimindeki en büyük pay ise kanalın daha önce hali hazırda tüm sistemini kurmuş olan bir kanalın devamı olarak kurulması olmaktadır. Ankara merkezli olarak yayın yapan ve dönemindeki her TV platformunda yayın olanağına ulaşmış olan Ses TV’nin bir devamı olarak kurulan kanal bu yönüyle kısa sürede büyüme fırsatını yakalamıştır. Böylece Beyaz TV izle talebinde bulunan kişilerin de birçoğunun Ses TV takipçilerinden geldiği bilinmektedir. Kısa sürede büyüyen kanal izleyici taleplerini karşılamak ve daha yüksek bir yayın kalitesi ile izleyicilere ulaşmak adına Beyaz TV hd kanalıyla da büyümeye devam etmiştir. Bu yönüyle hem SD yayınlar hem de HD yayınlar sunabilen kanalın izleyici kitlesini daha da artırması söz konusu olmuştur.

Beyaz TV Kanalı Kimin?

Kanalın Ankara merkezli olarak yayınlarını sürdürmesi ve iktidar partisine olan yakınlığının ayrıca kanalın sahibinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğluna ait olduğu iddialarını ortaya çıkarmaktadır. Kanalın sahibi olmasa da Osman Gökçek kanalın genel koordinatörlük görevini üstlenmektedir. Melih Gökçek’in de partisi olan Adalet ve Kalkınma Partisi ile yakınlığı bilinen kanalın bu tarafta yayınlarını sürdürmesi de söz konusu olmaktadır. Kanalın izleyici kitlesi de bu doğrultuda genişleyerek büyümeye devam etmiştir. Kanalda yapılan yayınlardan tartışma programları ve haber yayınları en fazla izleyici kitlesine ulaşılan programlar olmuştur. Kanalın bunların yanı sıra eğlence amaçlı olarak izlenebilecek olan çok sayıda program alternatifini de sunabilmesi hemen hemen her yaştan izleyicinin çekilmesi fırsatını kanala veriyor.

Beyaz TV Nerden İzlenir?

Beyaz TV kanalını canlı tv olarak izlemek isteyen kişiler kanalın hemen hemen her platformda yeri bulunduğu için şanslı sayılmaktadır. Bu açıdan D-Smart, Digiturk, Filbox, Tivibu platformlarında kanalın yayın hayatına devam ediyor olması daha fazla izleyiciye kolaylıkla ulaşabilmesine olanak sağlamaktadır. Kanalın SD ve HD kalitedeki yayınlarına ulaşabilmek için D-Smart üzerinde 40. kanala erişilmelidir. Bunun dışında kanal Tivibu 44. kanaldan, Digiturk’te ise 36. kanaldan SD yayınlarını sürdürmektedir. Kanal Digiturk platformunda HD yayınlarını 336. kanaldan yapmaktadır. Frekans değerleri ise Beyaz TV Türksat 4A yayınları için 12380 V 27500 3/4 ‘tür. Bu değerler girildiği takdirde Beyaz TV canlı tv izle hem HD hem SD kalitede yayınlarına ulaşılabilen bir kanal oluyor. Filbox sistemi üzerinde de yine aynı ayarlarla kanal izlenebilmektedir. Kablo yayınları ile de ulaşılabilen kanal için analog ayarlarda C 12 ayarının yapılması gerekir. Bunun dışında Kablo TV üzerinden de yayın yapan kanalın 101. kanalda SD, 35. kanalda ise HD yayınları bulunmaktadır. Kanal günün değişen şartlarına uyum sağlamayı yakalamıştır. Bu sebeple internet siteleri üzerinden de tv izle komutları ile Beyaz TV ve yayınlarına ulaşmak mümkün oluyor. Kanal bu özelliği ile sadece yayın yaptığı platformların takipçisi olan kişileri değil aynı zamanda dünyanın pek çok noktasından izleyicilere de ulaşma fırsatı bulmaktadır.