Bursaspor TV Canlı

 Bir Kulüp Televizyonu Bursaspor TV

Ülkemizde spor kanalları büyük bir beğeni ile izlenmektedir. Bununla birlikte büyük spor kulüpleri de kendi taraftarları ve kulüpleri için resmi televizyon kanalları kurmaktadır. Bunun bir sonucu olarak 2009 yılında Murat Yanıklar’ın öncülüğünde kurulan Bursaspor TV, şampiyon takımın televizyonu sloganıyla o tarihten beri yayın hayatına devam etmektedir. Kanal Bein tv platformunda bulunurken ayrıca Eutelsat7A platformunda 11456 frekans değerleriyle V polarizasyonunda ve 20050 sembol değerleriyle yayın yaparken fec 3-4 protokolünü kullanmaktadır.  Bununla birlikte üç büyük kulüp diyen nitelendirilen Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray kulüplerinin ardından televizyon kanalı olan dördüncü kulüp televizyonu olmaktadır. Bursaspor TV HD kalitede yayın yaparken izleyicileri tarafından da çok beğenilmektedir. Kanal bir kulüp kanalı olmasına rağmen Bursaspor TV canlı yayın da yaparak her türlü spor haberini birinci ağızdan izleyicilere aktarmaktadır. Günümüzde giderek yaygınlaşan bir anlayışla Bursaspor TV izle ve spor gündemini öğren tespitleri bu bakımda çok yerinde olmaktadır.

Bursaspor TV Yayın Anlayışı

Kanal kurulduğu günden bu yana geçen zamanda sadece Bursaspor ile ilgili haberleri değil ülke ve dünya gündemindeki tüm spor haberlerini veren bir yayın politikası ile çok takdir görmüştür. Tüm kulüplerden haberlerin yer aldığı spor haberleri ile ciddi anlamda habercilik yapan kanal doğal olarak önceliği kendi resmi kulübü olan Bursaspor’a vermektedir. Bursaspor ile ilgili haberlere ek olarak ülke içinde meydana gelen tüm spor haberleri gün içinde sürekli olarak büyük bir tarafsızlıkla izleyicilerine iletilmektedir. Bu yönüyle kanal canlı tv izle seçenekleriyle birlikte internette de izlenebilmektedir. Kanal yayıp politikası öncelikli olarak Bursaspor kulübünün taraftarlarına hitap edilmesi iken zaman içinde bir spor kanalı formatına dönüşen Bursaspor TV tüm spor kulüplerinden ve spor olaylarından haberler sunan bir kanal haline gelmiştir. Program konsepti olarak canlı tv şeklinde anlık olarak röportajlar, şehirden taraftar yorumları ve eleştirileri aktarmak ve maç anında her türlü bilgiyi taraftarlara özel hazırlanan programlar ile kaliteli bir şekilde sunmaktır. Özellikle Bursaspor kulübünün maçı olduğu zamanlar kanal gün boyu maça kadar kulüp ve takım ile ilgili haberler ve canlı programlar yapmaktadır. Böylece hem şehri maça hazırlamakta hem de maç öncesi atmosferi Türkiye’nin dört bir yanındaki Bursaspor kulübü taraftarlarına yaşatmaktadır. Bununla birlikte maçtan önce kulüp tarihindeki önemli maçlar da izleyicilere gösterilmektedir. Ayrıca yine maç öncesi ve maç sırasında kulübün önde gelen eski oyuncuları ve teknik direktörleri de maç ile ilgili yorumlar ve tahminler yapmaktadırlar. Bursaspor TV kulübün maçının olduğu vakitlerde ise canlı olarak maç anlatımı yapmakta ve maça gidemeyen kulüp taraftarlarına maçın atmosferini yaşatmaktadır. Ayrıca maç esnasında, devre arasında ve maç sonunda maç ile ve takım ile ilgili istatistikler paylaşılarak maçın bütün analizleri yapılmaktadır.

Bursaspor TV Her An Kulübünün Yanında

Bursaspor TV sadece maç esnasında değil kulübün hafta içi ve hafta sonu maç öncesi yaptığı idmanlardan da bazı zamanlar canlı yayın yapmaktadır. Bu antrenmanları tv izle butonu vasıtasıyla taraftarlar mobil ve her türlü unsurdan izleyebilmektedirler. Tüm bu maç ve antrenman yayınlarına ek olarak kulüp ve spor ile ilgili birçok belgesel ve program da yayın akışı içinde yer almakta ve taraftarlar ile spor izleyicileri için bilgilendirici yayınlar yapılmaktadır. Tüm bu özellikleri ile birlikte Bursaspor TV sadece bir kulüp televizyonu olarak kalmamış ve kısa sürede kendini herkese kabul ettirmiş bir spor kanalına dönüşmüştür.

Bursaspor TV Frekans Bilgileri

Digiturk : 73. kanal
Eutelsat : 11456 Vertical (sembol:20050) 3/4