CNN TÜRK Canlı

Habercilikte CNN Türk Kalitesi

Dünyaca ünlü bir haber kanalı olan CNN firmasının Türkiye ayağı olarak 1999 yılında Doğan Grubu bünyesinde kurulan CNN Türk çok kaliteli ve dünya standartlarında bir yayın anlayışı yaparak çok fazla beğeni kazanmaktadır. Kanalın tüm lojistik desteği dünya devi olan ABD merkezli CNN firması tarafından sağlanmaktadır. CNN dünyanın en çok bilinen ve takip edilen haber kanalıdır. Bu format ile Türkiye’de de yayın yapmak için kurulan kanal, zaman içinde çok kaliteli programlar ile tüm ülke tarafından takip edilmeye ve ülkenin referans haber kanalları arasında bulunmaya başlamıştır. CNN Türk HD kalitede yayın yaparak çok kaliteli bir ara yüz ile kullanıcı ve izleyici dostu olarak ekranlara gelmektedir. Şu ana kadar yüzlerce kaliteli programlar ile Türk izleyicisinin takdirini kazanan kanal, haberden belgesele, canlı yayından yorum programlarına kadar çok geniş bir yelpazede yayın yaparak canlı tv izle seçenekleriyle çevrim içi olarak da takip edilebilme olanağı sunmaktadır.

CNN Türk Yayın Anlayışı

Kanal bir haber kanalı olarak tarafsızlığı yayın politikasının merkezine koymuş ve her kişiye ve kuruma eşit mesafede durarak çok fazla beğeni toplamıştır. Tüm dünyada yaşanan her türlü gelişmeyi anında canlı yayınlar ile takipçilerine duyuran kanal sürekli olarak canlı tv modunda yayın yapmaktadır. Bu canlı yayınların başında ise kanalın saat başı yayınladığı ana haber bültenleri gelmektedir. Bu haber bültenleri sürekli olarak canlı yayınlanmakta ve sürekli olarak gelen haber akışına göre güncellenmektedir. Bununla birlikte gün içinde meydana gelen sıcak haberler için de son dakika haberleri ile takipçilerini anında haberdar etmektedir. CNN Türk Canlı olarak yaptığı bu yayınları görüntü kalitesinden taviz vermeyerek gerçekleştirmektedir. Bu yönüyle anında sıcak haber isteyen izleyiciler için CNN Türk izle en uygun seçenek gibi durmaktadır.

CNN Türk Programları

Kanal habercilik anlayışına ek olarak sorumlu yayın politikası ile birlikte çok farlı belgeseller de sunmaktadır. Bu belgeseller dünyanın beğenilen ve çok fazla takip edilen yayınlarıdır. Bununla birlikte sadece ülkemize ait olan konularda da birtakım belgeseller çekilmektedir. Bu belgeseller ile birlikte çevreci ve yapıcı bir yayın anlayışı sunulmakta ve çok fazla takdir toplanmaktadır. Tüm bunlara ek olarak spor konusunda da çok farklı program konseptleriyle izleyici karşısına çıkan kanal zaman zaman canlı maç yayını da yapmaktadır. Haber programlarıyla ve spor yayınlarıyla büyük bir beğeni kazanan kanal, ekonomi konusunda da büyük bir boşluğu doldurmaktadır. Hafta içi her gün borsa konusunda da çok ciddi anlamda bilgilendirme yapan kanal sürekli olarak alt bantlar ile borsadaki anlık gelişmeleri izleyicilere duyurulmaktadır. Yine gün içinde Dolar ve Euro gibi dövizlerle ilgili anlık gelişmeleri canlı olarak ekrana yansıtan kanal, bunlarla birlikte ekonomi konusunda da çeşitli programlar ve haberler yaparak izleyicilerini bilgilendirmektedir. Buna ek olarak alanında uzman ekonomistlerin de katkı sunduğu bu programlar ile çok kaliteli bir yayın anlayışı sunulmaktadır. Önemli etkinliklerde canlı bağlantı yapan kanal dünyanın her yerinden sürekli olarak haberler vermektedir. Ülke içinde meydana gelen hadiselerde de çok süratli bir şekilde olay yerine intikal eden kanal yetkilileri en doğru haberi en hızlı şekilde vermektedir. Bu yönüyle tv izle seçeneğiyle her an teknoloji ile birlikte tüm ülkeye yayın yapan kanal aynı zamanda dünyanın da takip ettiği ve ülkeden haber almak için CNN Türk kanalını takip etmekte ve referans olarak kaynak göstermeye devam etmektedirler.