FB TV Canlı

Bir Spor Kanalı FB TV

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi yayın kanalı olan FB TV ilk defa 2003 yılında test yayınlarına başlar. Türkiye’de bir ilk olan bu durum 2004 yılında resmiyet kazanır ve FB TV normal karasal yayınına başlar. FB TV 2016 Eylül’ünde ise FB TV HD olarak yayın hayatına devam eder. Türksat 4A uydusunda 12345 değerleriyle V 30000 sembol oranıyla fec 3/4 platformunda yayın yapmaktadır. Bunun yanı sıra D Smart ve BEin platformunda yayın yapan kanal kablo TV ve TİVİBU platformunda da bulunmaktadır. Ancak canlı tv izle seçeneğiyle birlikte internet ortamında da kolayca izlenebilen ve milyonlarca Fenerbahçe taraftarının beğenisini kazanan bir spor kanalıdır. Kanal yayın hayatına başlarken sadece Fenerbahçe ile ilgili önemli bilgilerin ve maçların yayınlanacağı bir yayın politikasıyla işe başlamasına rağmen zaman içinde kanal tam bir spor kanalı haline gelir. Bugün futboldan basketbola, hentboldan voleybola kadar birçok alanda yayınlar yapılmaktadır. Birçok branşa yer veren bir yayın anlayışı ile birlikte bireysel sporlar konusunda da çok verimli ve kaliteli yayınlar kanalda gün içinde yer almaktadır. Ayrıca kanal asli gayesi olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi yayın organı olma vasfını da yerine getirmekte ve kulüp ile ilgili tüm haberleri resmi ağızlardan yayınlamaktadır.

FB TV Yayın Politikası

Fenerbahçe Tv yayın hayatına başlarken kendisine hedef olarak koyduğu Fenerbahçe taraftarını bilgilendirme ve ortak duyguda buluşturma hedefini sürekli olarak işlemektedir. Bu konuda çok başarılı olan kanal bunun yanı sıra tüm sporseverlerin de sevebileceği ve ilgisini çekecek yayınları hazırlama konusunda da büyük bir gayret göstermektedir. Bu yönüyle bir kulüp televizyonu olmaktan çok öte bir spor kanalı olma özelliği taşımaktadır. Bununla birlikte FB TV canlı yayınlar yaparak da herkesin ilgisini toplamak isteyen bir yayın politikası takip etmektedir. Bunu yaparak adeta herkese FB TV izle dedirtmektedir. Bir kulüp kanalı olmaktan çok tarafsız bir spor kulübü olmaya gayret göstermektedir. Ancak bununla birlikte kanalın varlık sebebi olan Fenerbahçe Spor Kulübü ekseninde yayın yapan kanal kulübün tüm maçlarından bilgiler aktarmaktadır. Futbol maçlarından önce canlı yayınlar yaparak maçın nabzı tutulmakta ve stattan canlı bağlantılar ile maça gidemeyen izleyicilere maç anı iyi bir şekilde aktarılmaktadır. Ayrıca maç süresince canlı tv olarak da yayın yapan kanal içinde bulunan eski Fenerbahçeli futbolcular ve maç yorumcuları anlı olarak maçın gidişatı hakkında bilgiler vermektedir. Bununla birlikte Fenerbahçe Spor Kulübü hazırlık maçlarını veren kanal başka spor dallarındaki maçları da zaman zaman canlı olarak yayınlamaktadır. Kanalın bu canlı maçları yanında büyük organizasyonlarda da çeşitli programlar vasıtasıyla gündemi takip etmektedir. Ayrıca kanal sürekli olarak hem Türkiye spor haberlerini hem de dünyada meydana gelen spor gelişmelerini anlık olarak takip etmekte ve izleyicilerine aktarmaktadır.

FB TV ve Kaliteli Yayın

Bununla birlikte kanalda yer alan doyurucu ve bilgilendirici belgeseller ile birlikte kanal tv izle butonu ile her yerden takip edilebilmektedir. Bu belgesellerin bazıları dosya şeklindedir ve kulüp tarihi ve geçmişteki büyük sporcuları ile ilgili çeşitli bilgiler verilmektedir. Bazı belgeseller ise kulübün tarihine geçmiş ve efsane olmuş müsabakalarla ilgilidir. Bunlarla birlikte genel anlamda hem kulüp sporlarıyla ilgili hem bireysel sporlar ile ilgili birçok program ve belgesel yer almaktadır. Bir kulüp kanalından ziyade bir spor kanalı olan FB TV izleyici kitlesini her geçen gün daha da genişletmektedir.

FB TV Frekans Bilgileri

Uydu: TÜRKSAT 4A (*18 Eylül Güncellemesi)
FB TV FREKANS: 12345 (Vertical - Dikey)
SYMBOL RATE: 30000
Fec: 5/6
Türksat 4A Uydusu