Halk TV Canlı

Televizyon Haberciliğinde Halk Tv

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de televizyon yayıncılığı giderek kabuk değiştiriyor. Bugün belgesel kanalları, sinema kanalları, ekonomi ve finans kanalları, spor kanalları, haber kanalları, eğlence kanalları gibi tematik olarak farklı alanlarda tv yayıncılığı yapan, farklı izleyici kitleleri hedef alan bir televizyon sektörü mevcut. Kuşkusuz, haberler, her tv kanalı için hem reyting oranları hem kamusal sorumluluk gereği önem taşıyan bir yayıncılık hizmetini oluşturuyor. Fakat son yıllarda televizyon sektöründe gelişen trendlere bağlı olarak haber ağırlıklı yayın yapan tv kanalları da ortaya çıkmış durumda. Bu kanallar, 24 saat canlı, kesintisiz yayın akışı ve değişen periyodlar ile güncel ve sıcak haberleri izleyicilerine ileten kanallardır. Halk Tv, yaklaşık 12 yıldır haber ağırlıklı bir televizyon yayıncılığı çizgisi izleyen Türkiye televizyon kanallarından biridir. Çeşitli kesinti ve ara dönemlerden geçen Halk Tv, son yıllarda televizyon ve haber yayıncılığı alanında yaptığı ataklar ile giderek gelişen ve yaptığı Halk Tv canlı yayınlarının izleyici sayısı hızla artan bir tv kanalıdır.

Halk Tv Yayıncılığı

Halk Tv kanalının canlı tv yayınları, dönem dönem değişmekle birlikte bugün Türksat 4A (Frekans 12423, Symbol 27.500, Polarizasyon V, FEC 3/4), D Smart 272. Kanal ve Dijitürk 53. Kanal üzerinden izlenmektedir. Bir dönem Tivibu ve Turkcell Tv üzerinden de yayın yapmıştır. Merkezi Ankara’da bulunan Halk Tv’nin yayınları,  tüm Avrupa ülkeleri ve Azerbaycan’dan izleniyor. Halk Tv hemen her saat başı verdiği haberler ile iç politika başta olmak üzere Türkiye ve dünya gündeminden sıcak haberleri farklı yorum ve yorumcular eşliğinde izleyicilerine ulaştırıyor. Son dakika haberlerinin yanı sıra hafta boyunca farklı konuk ve uzmanların ağırlandığı yorum ve tartışma programlarıyla politikadan ekonomiye, analizden aktüel konulara, kültür sanattan teknolojiye uzanan yayın ve programlarıyla izleyici için aktif bir haber yayıncılığı yapıyor. Son yıllarda Ekonomi Gündemi, Empati, Gündem Özel, İyilik Sağlık, Zamanın Ruhu, Sol Şerit, Maniki Dünya, Analiz, Siyaset Rüzgarı, Ekonomi Politik, Köyün Delisi, Halk Arenası gibi programlar ile bu aktif televizyon haber yayıncılığını daha da geliştirdi.

Halk Tv, internet üzerinden aktif yayıncılık yapıyor; canlı yayın ve videolarını resmi web tv kanalı üzerinden izlemek mümkün. Ayrıca bu yayınları izlemek için internetteki çeşitli tv izle web siteleri kullanılabilir. Televizyonun yanı sıra bu web siteleri veya canlı tv izle uygulamalarıyla Halk Tv hd yayınlarını kaliteli bir seyir ile izleyebilirsiniz.

Halk Tv’nin Kuruluş ve Etkinlikleri

Halk Tv 2005 yılında, Türkiye’nin tanınmış siyasetçilerinden Deniz Baykal’ın girişimleriyle kurulmuş bir televizyon kanalıdır. Kesintisiz canlı tv yayınına 10 Ocak 2005 tarihinde başlamıştır. 2011’de bir süre kapatılmış ve ardından yayın akışına yeniden başlamıştır. Kurulduğu tarihten bu yana Halk Tv yayıncılığı, genellikle basın, yayın, medya dünyasının farklı alanlarından gelen deneyimli gazeteci ve televizyoncular tarafından yönetilmektedir. Bugün Halk Tv’nin Genel Müdürlüğünü, gazeteciliğe 1987 yılında başlamış olan Şaban Sevinç, Program ve Yayın Müdürlüğünü Semra Topçu, Haber Müdürlüğünü ise Rahmi Aygün yapmaktadır. Halk Tv, izleyici kitlesiyle sıkı bağları olan ve büyük ölçüde izleyici desteğiyle ayakta kalan, yayıncılığını sürdüren bir televizyon haber kanalıdır. Ayrıca tanınmış farklı gazeteci ve yazarlar tarafından gönüllülük ekseninde yapılan tartışma ve açık oturum programları, Halk Tv yayın akışında önemli bir yer tutmakta, ilgiyle izlenmektedir. Halk tv izle kanallarıyla, 24 saat kesintisiz canlı yayın yapan Halk Tv’nin haber ve tartışma programlarını izleyebilirsiniz.