Minika Çocuk Canlı

Çocukların Sevgilisi Minika Çocuk

Televizyon başında vakit geçiren çocuklar için çok farklı programları ile ve eğitici içerikleriyle tam bir eğlence şöleni olan Minika Çocuk çok beğenilen bir çocuk çizgi film kanalıdır. Kanal Turkuvaz Medya’nın içinde yer alan ve 2012 yılından beri kaliteli bir yayın anlayışıyla sevenleriyle buluşan bir tematik kanaldır. Birçok çizgi film kanalının aksine her şeyiyle ve program zenginliğiyle bir çocuk kanalı olan Minika, daha çok 3 ila 8 yaş arası çocuklara hitap eden bir yayın politikası izlemektedir. Türksat 2A Uydu platformunda yayın yapan kanal aynı zamanda D smart, Teledünya, Turcell Mobil ortamlarında da sevenleriyle buluşmaya devam etmektedir.

Minika Çocuk HD, tamamı pedagoglar tarafından denetlenen yayınlar ile çok büyük bir beğeni toplamaktadır. Bu sayede anneler ve babalar çocuklarına hiç çekinmeden Minika kanalı tavsiye etmektedirler. Çok farklı program konseptleriyle izleyici karşısına çıkan bu kanal içinde yer alan çizgi filmler hem eğitici hem de eğlendiricidir. Bilindiği üzere 3 ila 8 yaş çocukların kişiliklerinin oluştuğu ve çok önemli olan zaman dilimleridir. Hal böyle olunca da bu yaştaki çocukların izleyeceği programlar da büyük bir önem taşımaktadır. Bu yaş çocukları daha çok renkli ve hareketli görselllerden ve videolardan hoşlanırlar. Bu konuda kanal çok titiz davranmakta ve görsel açıdan zengin ve dikkat çekici ancak eğitim açısından da son derece pedagojik kaliteye sahip yapımlar ile dikkat çekmektedir.

Minika Çocuk Yayın Politikası

Minika Çocuk canlı yayınlar ile de çocukların karşısına çıkmakta ve en kaliteli bir alt yapıya sahip olduğu için de çok güzel ve izlemesi zevkli yayınlar yapmaktadır. Yayın politikası gereği asla şiddete yer vermeyen kanal çocuklara davranış kazandıracak ancak bunu güldürerek ve sevdirerek yapan program formatını tavsiye etmektedir. Bununla birlikte Türk kültürünün de önemli ögelerine yer veren Minika Çocuk izle tavsiyeleri her geçen gün artmaktadır. Türk kültürünü yansıtan çizgi film karakterleri çıkartan kanal aynı zamanda evrensel unsurlara da yer vermektedir. Davranış kazandıran yayınlar ile daha fazla program ile sürekli olarak izleyiciyle buluşan kanal sürekli olarak kendini yenilemektedir.

Dünyanın en popüler olan programlarını ve çizgi filmlerini Türk çocuklarıyla buluşturmak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan kanal canlı tv programlarıyla da çok fazla dikkat çekmektedir. Sadece çizgi filmlere değil çok kaliteli eğitim programlarına da yer veren Minika, sürekli olarak çocukların istifade edebileceği yayınlar ile çocukların yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olur. Kanalda bulunan birçok yapım seriler halinde devam etmekte ve çocuklarda bu sayede bir bilinç oluşturmaktadır. Ayrıca kız çocuklar için ayrı erkek çocuklar için de ayrı yapımlar ile çok kaliteli bir yayın politikası izlemektedir. Bu yönüyle tv izle ve kendini geliştir şeklinde bir anlayışı da Türkiye’ye getirmiştir.

Minika Çocuk Program Kalitesi

Minika Çocuk canlı tv izle olanaklarıyla internetten de izlenme imkânına sahiptir. Kanalın Türkçe konusundaki hassasiyeti ise eğitimciler tarafından bile takdir edilmektedir. Gerek kanaldaki programlardaki sunucular gerek de çizgi film karakterleri dil konusunda çok hassastır ve çocuklara da bu konuda büyük bir rehberlik yapmaktadırlar. Bununla birlikte kanalın kendi üretimi olan yapımlarındaki görsel unsurlar ve yapım kalitesi dünya standartlarındadır ve çok fazla beğenilmektedir. Tüm bu özellikleri ile birlikte kendi yayın formatında en kaliteli yayını yaparak 3 ila 8 yaş arası çocuklar için televizyondaki en kaliteli kanal olma özelliğini uzunca bir zaman koruyacak gibi durmaktadır.