NTV Canlı

NTV Bir Haber Kanalından Daha Fazlası

NTV kanalı kurulana kadar ülkemizde tüm kanallar belli saatlerde haber vermekteydi. Ancak sürekli olarak haber almak imkânı bulunmamaktaydı. NTV 1996 yılında ilk defa yayın hayatına başladığında Türkiye’nin ilk haber kanalı olmayı başardı. Özel bir müteşebbis kanalı olan NTV daha sonra 1999 yılında Doğuş Yayın Grubu’na katıldı. Bu şekilde ülkemizde ilk defa yayın yapan bir haber kanalı ortaya çıkmış oldu. Kanalın genel yayın politikası doğru ve tarafsız haber yapmaktır ve bunun için ciddi anlamda çaba gösterilmektedir.

Bir haber kanalı olmasına rağmen NTV HD kanalı spordan belgesele kadar çok geniş bir yelpazede yayın yapan bir televizyon kanalı olmayı başarmıştır. Bu yönüyle tematik bir kanal olma özelliği gösteren kanal canlı tv olarak internetten de sürekli olarak takip edilebilmektedir. Çok büyük bir izleyici kitlesi olan kanal çok popüler bir şekilde takip edilmektedir. Ülkemizde her saat başı canlı haber bülteni vererek gün boyu tam 24 saat sıcak haberleri bulmak imkânı sunmaktadır. Bu şekilde sürekli olarak haber yayınları yapan kanal bununla birlikte canlı olarak son dakika haberlerine odaklanabilmektedir.

Dünyadan ve Ülkeden Haberler İle NTV

NTV canlı yayınlar ile sadece ülke içinden değil tüm dünyadan anlık olarak kaliteli bir şekilde haberleri meraklılarına ulaştırmaktadır. Bu yönüyle de ülkenin referans haber kanallarından birisi olmaktadır. Tüm bunlarla birlikte çok geniş bir haber alma ağına sahip olan kanal son dakika haberleri konusunda da çok kaliteli bir yayın anlayışı sürdürmektedir. Bu yayın anlayışı NTV izle ve dünyadan haberdar ol dedirtmektedir.

Habercilik yayın anlayışıyla birlikte ekonomi konusunda da çok farklı yayınlar yapan kanal, birçok firmanın ve kişinin gün boyu takip ettiği bir yayın tarzı sergilemektedir. Özellikle alanında uzman kişiler tarafından yapılan ekonomi programlarıyla dikkat çeken kanal birçok faydalı bilgiyle birlikte yatırımcıları ve firmaları bilgilendirmektedir. Ayrıca kanalın yayın ekranında gün boyu akan borsa ve yatırım bilgi bandı çok faydalıdır ve sadece bu bandı takip etmek için borsa ve yatırımcılar gün boyu canlı tv izle seçeneğiyle NTV kanalını takip etmektedir. Gün içinde Dolar ve Euro kuru üzerindeki tüm değişiklikleri kanal ekranında yayınlamakta ve ekonomi konusunda doyurucu bilgi vermektedir.

Bununla birlikte NTV sadece haber ve ekonomi yayınlarıyla değil belgeselleriyle de öne çıkan bir yayın yapmaktadır. Özellikle Pazar akşamları yayınladığı dünya çapında ses getiren belgeseller büyük bir beğeni kazanmaktadır. Buna ek olarak gün boyu çeşitli konularda farklı konseptlerde belgesel yayını da yapılmaktadır. Özellikle çevre ve sağlık konularında çok büyük bir hassasiyet taşıyan kanal çevreci bir yayın anlayışının da ülkemizde öncülüğünü yapmaktadır. Çevreci yayınlara ek olarak sağlık ve eğitim konularında da çok büyük bir ciddiyet ile yaklaşım geliştiren kanal çok farklı projeler geliştirmektedir. Bu tarzı ile de sorumlu yayıncılık anlayışı gütmektedir.

NTV ve Kaliteli Yayıncılık

Şu ana kadar Türkiye’de çok ciddi bir şekilde haber yayıncılığı yapan ve sürekli olarak kendini yenileyen kanal tv izle ve kendini eğit anlayışıyla çok farklı konseptlerle izleyici karşısına çıkmaktadır. Bununla birlikte spor konusunda da çok farklı yayınları olan kanal bazı zamanlar canlı maç yayınları da yapmaktadır. Kanalın bünyesinde bulunan NTV Spor ile birlikte bazen ortak yayın yaparak maç aralarında ve sonlarında sporseverler için doyurucu bilgiler verilmektedir. Tüm bu yönleriyle çok farklı ve kaliteli bir haber kanalı olmaktadır.

NTV Frekans Bilgileri

  • Uydu:
  • Frekans: 12015
  • Polarizasyon:
  • SR:
  • FEC: