Sports TV Canlı

Sports Tv Yayın Hayatı

2000’li yıllar pek çok kanalın spor dünyasına yöneldiği yıllar olarak bilinir. Doğan Holding şirketler grubu da bu dönemde spor kanalı açarak spora yönelik olarak yayınına başlar. Aslında bu kanallar daha çok spor gündemi için kurulmakta ve hizmetleri yalnızca spor olmuştur. Bu kanallardan birçoğu da tek taraflı yayıncılık nedeniyle çok fazla tutunamamıştır. Doğan Holding grubu tarafından tamamlanan bu spor kanalı da uzun süre yayın yapamayarak el değiştirir. Aslında Sports Tv canlı maç yayınları yapan bir kanaldır ve el değiştirmesi durumunda bile sorunsuz bir geçiş yaşar. Daha önceden ortak olan Doğan Grubu ve Sports Net Group şirketleri arasında değişim yaşayan kanalın şimdiki sahibi yalnızca Sports Net Grubu olmuştur.

1 Temmuz 2010 tarihinde yaşanan el değişikliği sonrasında eskiden D Spor olarak yayın yapan kanalın hem adı Sports Tv olur, hem de Doğan Grubuna ait tüm belirtiler kanal ekranından silinir. Kanal frekansı aynı kalarak yayın hayatı ikinci kez başlatılmış olur. Artık Sports Tv İzleyicilerine daha kaliteli bir yayın dönemi sunacaktır.

Sports Tv Frekansları Değişti Mi?

Sports tv 2010 yılından önce farklı bir isimle anılmakta ve yayın yapmaktaydı. 1 Temmuz 2010 günü ise ortaklardan biri olan Sports Net Grubuna devredilir ve artık yayınını bu şirket üzerinden gerçekleştirir. Bu sırada kanalın frekansı değiştirilmeden aynı kalması sağlanır ki bu sayede hiçbir izleyici mağdur edilmez. Onanan maçları canlı tv olarak yayından sunan kanal tüm imkanlar dahilinde izleyicileri için çok daha kaliteli ve gerçekçi yayınlar sunmayı amaçlar.

Canlı tv izlenme oranları daha çok 2000Li yıllar sonrasında ortaya çıkarılmıştır. Anlık yayınları ile sunduğu hizmeti tam anlamıyla yüksek çözünürlükte yansıtan Sports Tv özel bir uydu üzerinden yayın yapmaktayken zamanla tüm uydular üzerindin de takip edilir hale gelmiştir. Kısa süre önce geliştirilen Sports Tv Hd hizmet kalitesinde en son çözünürlük teknolojisinden de yararlanmaktadır. Bu sayede yayınlanan tüm maçlar daha gerçekçi ve çok daha net hale gelmiştir. Maç severlerin maç günlerinde ilk tercihleri olan bu kanal aynı zamanda ücretsiz izlenme özelliği ile de en çok seyircisi bulunan spor kanalı olarak listelere geçmiştir.

Sports Tv Üzerinden Yayınlanan Programlar

Spor kanalları üzerinde hatırı sayılır izleyici kitlesi bulunan Sports Tv tüm izleyicilerinin istekleri doğrultusunda bir program akışı sunmaktadır. Tv üzerinden yayınlanan tüm programların ana teması spor olacak şekildi tüm maçları yayınlar. Genellikle kupa maçlarında yayın tekrarları ve tartışma programları ile maç analizine de yer veren kanal her zaman yakın çekim efektleri ve ağır çekim sunumları ile maçlar üzerinden sıkı analizler yapabilmektedir. Kanal yalnızca Türk maçları yayını yapmamakta aynı zamanda da yabancı maç takipçileri için önemli maçların yayınını da sağlamaktadır.  Yayın yapılan maçlarda futbol, voleybol, tenis, basketbol gibi daha birçok maçlar yer almaktadır. Maç tutkunlarına 7/24 yayın sunan Sports Tv izle kesintisiz yayın yapabilmektedir. Kanal üzerinde çoğu zaman maç yayını yapılırken, maç olmadığı gece saatlerinde de ağır çekimle hazırlanan maç özetleri sunulmaktadır. Kanal sürekli yayınında bile reyting sıkıntısı yaşamadan yayın hayatına devam eder. Nadir olarak tüm kanallarda yayınlanan maçlarda bile maç severler izlenme oranlarına göre yine en yüksek kalitede yayın yapan Sports Tv kanalını tercih ediyor. Şifresiz yayına başladıktan sonra daha çok izleyici toplayan kanal halen hd kalitesindeki her türlü maç yayınlarına devam etmektedir.

Sports TV Frekans Bilgileri

Kanal Adı : SPORTS TV
Frekansı : 12345
Polarisazyon Değeri : V - Dikey
Kapsama : Batı
SR : 30000