Star TV Canlı

Televizyonun Yıldızı Star TV

1 Mart 1989 tarihinde Türkiye’nin ilk özel televizyon kanalı olarak kurulmuştur. Lakin o zaman kanalın adı Star 1’di. Zamanla Almanya yayınlarına da başlamış olan kanal şu an Türkiye’de oldukça popüler bir kanal olmuştur.  17 Ocak 2002’de kanal adı Star TV olmuştur. Kanalın bu kadar popüler hale gelmesini sebebi ise UEFA Şampiyonlar Ligi organizasyonlarının yayın hakkına sahip olmasıdır. Böylece Star TV canlı olarak futbol maçlarına ev sahipliği yaptı. Yayın hayatına pembe dizilerle başlayan televizyon kanalı yarışma programlarıyla, dizileriyle ve farklı konseptleriyle dikkat çekmiştir. Gün geçtikçe kendisini geliştiren televizyon kanalı değerli oyuncular, sunucularla birlikte çalışmışlardır. 2009 yılında Star TV HD yayınlarına başlayan televizyon yayınları Türkiye’de en çok izlenen kanallardan birisi olarak biliniyor.

Star Tv Son Dönem Yayınları

Son zamanlarda popülaritesini gittikçe artıran Star TV yayın akışıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Haber yayınlarından spor programlarına, magazinden yarışma programlarına ve yaşama dair her şeyi yansıtan televizyon kanalı 2006 yılında Eurostar kanalıyla da yayınlarına devam etmiştir. Ayrıca internet sayesinde Star TV izle seçeneğiyle eski yayınları izleyebileceğiniz gibi canlı olarak da izleme imkanınız var. Star Haber 1 Mart 1989’dan beri Star TV’nin haber yayını olarak devam etmiştir. Hafta içi, ayrıca hafta sonu her gün yayınlanmıştır. Bunun dışında gün ortası haberleri de birçok kanaldan farklı olarak ortaya çıkmıştır. Gece Haber gece çok geç saatlerde yayınlamıştır. Yaz Haberleri ve Spor haber programıyla da her türlü haberi, her saat sunmuştur. Böylece farklı saatlerde haber izleme olanağı olan kişiler için büyük fırsat yaratmıştır. 2016 yaz döneminde yayınladığı dizilerle dikkat çeken Star TV her geçen gün daha çok izlendi. Bu yaz dizilerinin birkaçı 2017 kış döneminde hala yayınlanmaya devam edilmektedir. Kiralık Aşk ve Yüksek Sosyete bu dizilerdendir. Kiralık Aşk sıra dışı konusu ve harika oyuncu kadrosuyla büyükten küçüğe herkesin dikkatini çekti. Diğer dizilere kıyasla komedi unsurlarını daha çok içeren ve içerisindeki aşk hikayesiyle her Cuma sizlerin karşınıza çıkıyor. Cansu Dere’nin güzelliği ve muhteşem oyunculuğuyla son zamanlarda gündeme gelen Anne dizisi de konusu bakımından çok dikkat çekiyor. Son günlerde internet aramalarında canlı tv izlendiği saatlerde Anne yayını yapılmaktaydı. Yabancı bir diziden uyarlanan Anne toplumsal olaylara değinmeye devam ediyor. Ayrıca Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün’ün rol aldığı Cesur ve Güzel de çokça izleniyor.

Star TV Gündüz Kuşağı Programları

Gündüz kuşağı programları arasında her gün yayında olan ve çok izlenen program Duymaya Kalmasın’dır. Diğer programlardan farklı bir konseptte yayınlanan Duymayan Kalmasın, bir sohbet havası içerisinde son günlerde yaşanan şeyleri konuşuyor ve farklı konuklar alıyorlar ve güne keyifle şekilde başlamanızı sağlıyorlar. Bunun dışında Zuhal Topal’ın sunumuyla farklı hayatların bir araya gelmesi de her gün canlı yayınla evlerinizde izlenme imkanı sunuyor. Hafta sonu yayınlanan, en çok izlenen programlardan birisi de dekorasyon alanında sizi bilgilendiren, farklı fikirler veren Vahe ile Evdeki Mutluluk oluyor. Bu programa başvurarak siz de evinizde değişimi yaşayabilirsiniz. Özellikle durumu kötü ailelerin evlerini yeniden dizayn ederek insanların yüzünde mutluluğu görmenize sebep oluyor. Star Life ise sevilen magazin programı olarak yayın hayatına devam ediyor. Tüm bu program ve dizilere arama motorunuza Star tv izle yazarak Star TV’nin internet sitesinden kolaylıkla ulaşabilir ve canlı tv izle fırsatıyla televizyonunuz olmadan bile her programı anında takip edebilirsiniz.

Star TV Frekans Bilgileri

  • Uydu: TURKSAT 4A
  • Frekans:12.015 MHz
  • Polarizasyon: Yatay (H)
  • SR: 27.500
  • FEC: 5/6

DIGITURK : 27 Kanal (Digiturk HD 27 veya 327

D-SMART : 24 Kanal (D-Smart HD 24 veya 424)

TELEDÜNYA : 26 Kanal

KABLOTV : S-10 Bandı

TİVİBU : 27 Kanal