TRT 1 Canlı TV

TRT ve Geçmişi

Teknolojinin ilerlemesi, insan hayatındaki çeşitlilik, siyasetin başını alıp gitmesi ve ekonominin hareketliliği derken dünya hiç sonu bitmeyen çeşitli olayları yaşamaktadır. Her gün farklı bir durum yaşanmakta ve bu olaylar farklı coğrafyalar da olmaktadır. Bu amaçla hizmet veren habercilik sektörü insanları doğru şekilde bilgilendiren bir yapılanmadır. Habercilik sektörü İnsanlara her yerde olan olayı televizyonlar başta olmak üzere birçok kitle iletişim araçlarından ulaştırmaktadır. Bu nedenle yaşadığımız dünya da en önem arz eden konulardan birisidir. Çünkü insan her konudaki oluşan haberi öğrenmek ister. Dolayısıyla geçmişten bu yana Çeşitli haber kanalı baş göstermeye başlamıştır. Her ülkenin kendine ait kanalları üremiştir. Kişi birçok yerden bu araçlara rahatlıkla ulaşmaktadır. Hem evindeki televizyon hem de yolda giderken arabasındaki radyo sayesinde bilgiler edinebilmektedir. Türkiye de geçmişten bu yana birçok kanal açılmıştır. Ama bunlardan en çok bilineni TRT kurumudur. Bunun en önemli nedeni de Türkiye’nin ilk televizyon kanalı olmasından başlar. Şimdiler de hala daha büyük bir hassasiyetle görevini sürdüren bu kanal Türkiye için çok değerlidir. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ( TRT) devlet adına haber yapan bir kuruluştur. 1972 anayasasıyla beraber de tarafsız olarak haberlerini sunmaktadır. Bu nedenle insanlar bu kanalı uzun yıllardır yakından takip etmektedirler. Oldukça eski bir tarihe olan TRT kurumu kamu iktisadi bir kuruluştur. Oldukça önemli bir yayın organıdır. Hem televizyon hem de radyo yoluyla halen işlevini sürdürmektedir. Ayrıca en önemli özelliklerinden birisi de Türkçeyi doğru telaffuz etmesidir. Çalışanları bu konu da oldukça bilgilidir. Konuşurken her kelimeye fazlasıyla dikkat etmektedirler. Kişi hem haberler ve gelişmeler konusunda bilgi sahibi olurken hem de Türkçe konusunda bilgi sahibi olur. Tv izle deniyorsa bu muhakkak bu kanal olmalıdır. Herkes tüm bu durumları göz önünde bulundurarak televizyonunda ve radyosunda bu kurumu tercih etmelidir.

Trt 1 ve Canlı Yayın

Haber geçmişi oldukça eski olan TRT insanların sıklıkla izlediği bir televizyon kanalı ve ayrıca radyodur. Bu kanalın Çeşitli kanal türleri de vardır. Bunlardan TRT 1 canlı yayını gelen haberleri sıcağı sıcağına halka duyuran önemli bir organdır. Ayrıca İnsanların evlerinde en çok izlenen kanaldır. Çoğu insan arasında TRT 1 izle denildiğine tanık olunabilir. Köylerden şehirlere kadar her kurumda olduğu gibi vatandaşın evinin de baş tacı bir kanaldır. Türkiye’deki gelişmeler başta olmak üzere diğer dünya ülkelerindeki gelişmeleri yakından takip eden bu televizyon kanalı TRT 1 hd formatında bulunmaktadır. Yani haberler oldukça net bir görüntüyle izlenebilir. Geçmişte siyah ve beyaz formatın da hizmet veren kanal bugün teknolojinin gelişmesiyle birlikte oldukça büyük bir inovasyona uğramıştır. Bunun olması gerekirdi çünkü en az Türkiye kadar eski olan bu kanal ülkenin ve teknolojinin gelişmesiyle kendine de yenilikleri beraberinde getirmiştir.

TRT 1 Farkı

Canlı yayınların güvenilirliği diğer yayınlara göre oldukça daha fazladır. Çünkü adından da anlaşılabileceği gibi her şey canlıdır ve anında olur. Bu nedenle birçok televizyon kanalı bu formatı seçer. Türkiye de canlı tv izlemenin en önemli odak noktası TRT kurumudur. Sebebi de devlet organı olmasıdır kuşkusuz! Canlı tv izle dendiğinde muhakkak bu kanala bakılmalıdır. Dünyadaki her haberi, gelişmeyi, ekonomiyi ve siyaseti doğru kurumlardan öğrenmek isteyen herkes hem televizyonunda hem de radyosunda bu kanalı bulundurmalıdır. Teknolojinin en güzel velinimetlerinden olan doğru haberleşme ancak kaliteli olanı seçmekle mümkündür tartışmasız!

TRT 1 Frekans Bilgileri

  • Uydu: Türksat 4A
  • Frekans: 11958
  • Polarizasyon:
  • SR: 27500
  • FEC: 5/6

Diğer Platformlarda TRT 1

  • TRT 1 HD: Digitürk 323.Kanal , Dsmart 26.Kanal, Tivibu 9.Kanal
  • TRT 1 SD: Digitürk 23.Kanal , Dsmart 426.Kanal, Tivibu 22.Kanal