TRT ÇOCUK Canlı

TRT Çocuk

Çocukların izledikleri çizgi filmler onların ilerleyen yaşlardaki hareketlerini oldukça etkileyecek unsurlara sahiptir. Çocukların televizyon başında geçirdikleri vakitlerin basit ve önemsiz bir olgu olarak görülmemesi,  aksine ebeveynler tarafından bu zaman dilimlerinin nitelikli zaman dilimleri olarak görülmesi gerekir. Bunun için ise çocukların izledikleri çizgi filmlerin öğretici ve eğitici bir nitelik taşıması oldukça önemli bir kriterdir.

Çocukların kontrollü bir şekilde televizyon karşısına geçmeleri ve bu süre zarfında takip edilmeleri gerekir. Şiddet içerikli çizgi filmler çocuğunuzun ruhsal gelişimini olumsuz bir şekilde etkiler. Yine aynı şekilde uygun olmayan davranışların sergilendiği çizgi filmlerin izletilmesi, taklit ederek öğrenmeye yatkın olunan bu yaşlarda çocuğunuzun kendisinden beklenmeyen hareketler sergilemesine sebep olabilir. Bu yüzden çocuğun izleyeceği çizgi filmler kontrol edilmeli, kendi yaşına ve gelişimine uygun çizgi filmleri izlemesi sağlanmalıdır. Bu noktada TRT çocuk sizlere oldukça nitelikli bir hizmet sunacaktır. Sitemizden ulaşabileceğiniz canlı tv izleme olanağı ile her an her yerden TRT çocuk keyfine ulaşabilirsiniz.

TRT çocuk canlı olarak 7/24 yayın yapmakta ve çocuğunuzun sağlıklı beyin gelişimi için gerekli tüm kriterler ile ilgilenerek çizgi filmlerini hazırlamaktadır. Uzman görüşlerine, çocukların bulundukları yaş çerçevesinde verilmesi gereken eğitimlere odaklı bir çalışma sürdüren senaristleri ile çocuğunuzun eğlenirken öğrenmesine olanak sağlayan koşulları hizmetinize sunmaktadır. TRT çocuk yalnızca çizgi film yayını yapmakla kalmayarak aynı zamanda çocuklara yönelik çeşitli bilgilendirici yarışma programları da hazırlayarak küçük izleyicilerin beğenisine sunmaktadır. Ayrıca animasyon çizgi filmlerinin yanında çocukların farklı kültürleri ve bu kültürlerin yemeklerini tanıma fırsatı sunan eğitici programlara da yer vermektedir.

TRT Çocukta Yok Yok

TRT çocuk Alp dağlarından koşup gelen masum ve bir o kadar da doğal olan 8 yaşındaki Heidi’si, mahalle yaşamının en samimi aynı zamanda en eğlenceli yanlarını tüm sıcaklığı ile evlerinize sunan Rafadan Tayfası, klasikleşmiş ve yıllara meydan okuyan, yepyeni versiyonu ile her yaştan çocuğa kendine sevdirmeyi başaran Arı Mayası, Doru ve annesi Dorukısrak’ın akıl almaz maceraları ile Yılkı Atı’nı ve daha nice birbirinden renkli ve eğlenceli karakterleri ile sizleri bekliyor.

Hayal âleminde sebze ve meyvelerle iletişim kurabilen küçük ama tatlı mı tatlı bir karakter olarak karşımıza çıkan Elif, Elif’in Düşlerinde çocukların sebze ve meyveleri tanımasına ve onların faydalarını öğrenip, daha istekli bir şekilde tüketmesine yardımcı oluyor. Okul öncesi eğitiminin öneminin üzerinde durarak, Howard Gardner’ın çoklu zekâ kuramına uygun beceriler ile donanmış kukla gösterilerinin yapıldığı Abur Cubur programı da soyut kavramları en etkili şekilde öğreterek çocuklarınızın zihinsel gelişimine katkıda bulunuyor.

TRT çocuk eğitici nitelikteki yarışma programları ile de birbirinden farklı ve güzel hediyeler hediye ediyor aynı zamanda çocukların bilgilenmesine katkıda bulunuyor.  Çocukların yaşamlarına hem heyecan hem bilgi hem de eğiticilik katıyor. İpuçlarını bularak tamamlanan atasözleri, farklı yarışma içerikleri ile Rüzgar Gülü programı çocukların eğlenerek öğrenmesine yardımcı oluyor. Türkiye’nin ilk ve belki de tek çocuk haber programı olan Haberin Olsun ile de dünyadan haberler, değişik bilgiler, spor sanat etkinliklerinden görüntülerle çocukların ufuklarını genişletmelerine olanak sağlıyor. TRT çocuk tüm bunların yanında daha birçok çizgi film ve programları ile çocuklarınıza eğlenceli saatler geçirmelerini vaat ediyor.

TRT Çocuk İzle

İnternetten tv izle durumu bazı sorunlar doğursa da sitemiz sizlere sorunsuz bir seyir garantisi vermektedir. Ekranda görünen TRT çocuk izle butonuna tıklayarak dilediğiniz her zaman canlı yayına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda TRT çocuk hd kalitesine ulaşmanızı mümkün kılan sitemiz internetten canlı tv izle olanağını en kaliteli şekilde hizmetinize sunmaktadır. Siz de sitemizi ziyaret ederek bu keyfi ve birbirinden eğlenceli kanallara kolayca ulaşma deneyimini yaşayabilirsiniz.