TRT HD Canlı

TRT HD İle Televizyonculuk Farkı

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu yani TRT devletin radyo ve televizyon yayınını yapmak adına 1 Mayıs 1964 yılında ilk olarak özel bir yasayla özerk tüzel bir kişiliğe sahip olarak kurulmuştur. Ama 1972 yılında gerçekleşen anayasa değişikliğiyle TRT kurumu tamamen tarafsız bir kamu iktisadi kuruluş olarak yayın hayatına devam etmektedir. Türkiye Radyo ve Televizyon Kanunun yeniden düzenlenmesiyle birlikte 1986 yılından sonra ortaya çıkan özel yayın yapan televizyonlarla birlikte, TRT’nin televizyon yayınları üzerinde ki tekel hakimiyeti son buldu. Bundan sonra 1993 yılında anayasanın 133. maddesinin de değişmesiyle birlikte, TRT kanalının özerkliği yeniden inşa edildi. TRT günümüzde tarafsızlığı, özerkliği anayasa hükmüne bağlı, televizyon ve radyoyla bütün medya araçlarından yayın yapabilen bir kamu hizmeti yayıncısı tanımıyla hizmet vermektedir.

Gelişen Teknoloji Ve TRT HD Farkı

Bugün bünyesinde birçok televizyon kanalı barındıran televizyon kanalları, yayıncılık seviyesinde en üst noktada olan HD kalitesiyle birlikte yayın yapmaya başlayarak TRT HD kanalını da yayın hayatına geçirmiştir. Bu kanalda ağırlıklı olarak spor, belgesel ve sinema filmlerine yer verilmektedir.TRT HD canlı yayınını genellikle spor karşılaşmalarında yapmaktadır. HD kalitesini canlı tv izleme olanağı bulan izleyiciler ise sonuçlardan oldukça memnun kalmaktadırlar. Canlı tv izle diyenler için oldukça kaliteli yayın veren yılların deneyimine ve teknolojisine sahip TRT HD ile her türlü  spor karşılaşmasının yanı sıra oldukça canlı ortamlarda olduğunuzu hissettiren dünyaca ünlü belgeselleriyle de belgesel sevenleri ekran başına kitlemektedir.TRT HD hd kalitesiyle yayın yapan sayılı kanallardan biridir. Hemen hemen ilk hd yayını yapan kanallar arasında ilk sıralarda yer alan TRT HD, sizlere evinizin rahat ve huzurlu koltuklarında sinema keyfi yaşatmak için kaliteli ve en çok izlenen filmleri beğeninize sunuyor. Bunun yanında dünyada oldukça büyük başarılar elde edip yankı uyandıran en güzel belgesellerle de sizleri buluşturan TRT HD Türk televizyonculuğunda övgüyü hak eden yegane kanalların başında gelmektedir.

TRT HD Dünyanın Önde Gelen Kanallarından Biri 

TRT günümüzde, toplamda 13 tane televizyon kanalı, 5 tane ulusal, 5tane bölgesel, 3 adet uluslararası ve toplamda 3 tane radyo istasyonuyla ve aynı zamanda internet adresi ve 41 dilde hazırlanan www.trtvotworld.com isimli internet sitesiyle, teleteks yayınıyla, 3 adet farklı konulara ait basılı dergileriyle Türkiye’ ye ve dünyaya yayın yapan yegane kuruluşlardan biri olmanın gururunu yaşamaktadır. Sizlere kaliteli hizmet sunma sevdasıyla yüzlerce personeliyle her zaman için yanınızdadır. Sizde zevkinize ve tercihinize göre tv izle seçenekleri arasından istediğiniz TRT kanalından birini izleyebilirsiniz. Teknolojiyi seviyor ve evinizde Hd kalitesini görmek istiyorsanız da size, TRT HD izle diyebiliriz. Her zaman ilginizi çekecek farklı konuların işlendiği bu kanalda mutlaka kendinize göre bir şey bulacaksınız. Tarafsız yayın yapan, sizlere dilediğiniz zaman ulaşabileceğiniz her türlü yayın imkanını sağlayan, kaliteli, güvenilir ve devletin kontrolü altında yayın yapan TRT dünyasını keşfetmeye ne dersiniz? Yediden yetmişe her kesime ve herkese hitap eden bir kanala sahip olan TRT ailesi, sizlerin istekleri göz önüne alınarak ve gelişen teknolojinin tüm imkanlarından yararlanarak giderek genişlemeye ve kendisine yeni üyeler katmaya devam ediyor. Sizlere her türlü imkanı sağlayan TRT dünyası, yorgun düştüğünüz stresli bir günün ardından rahat koltuğunuza kurulup keyifli dakikalar geçireceğiniz dakikalar vaat ediyor. Sizde bu ailenin bir parçası olmak ve tüm imkanlarından yararlanmak istiyorsanız vakit kaybetmeden TRT dünyasına doğru bir yolculuğa çıkmalısınız.