TVNET Canlı

TVNET Kuruluşu

Tam ismi Televizyon Net olan kanalın kısa ad olarak kullandığı TVNET ismi izleyici tarafından da kabul görmüş pratik bir isim olmaktadır. İlk olarak 8 Nisan 2005’te yayın hayatına başlamak üzere kuruluşu yapılmış olan kanal önce ATR ismi ile test yayınlarına başlamıştır. Bir yıllık dene sürecinin ardından 1 Ocak 2007 tarihi itibarıyla TVNET ismini alarak yayınlarına devam etmekte olan kanal ulusal çapta yaptığı yayınlar ve ulaştığı izleyici kitlesi ile ulusal kanal niteliği taşımaktadır. Ayrıca TVNET Türkiye’de ulusal yayın hakkı bulunan toplamda 21 kanaldan biridir. Albayrak Holding’in sahibi olduğu kanal holdingin genel siyasi çizgisi doğrultusunda yayınlarını yapmaktadır. Holdingin sahip olduğu bir diğer medya organı olan Yeni Şafak Gazetesi ile birlikte kendi kitlesini kısa sürede oluşturmuş olan kanal TVNET canlı yayınlarını yaptığı pek çok televizyon programının kalitesi ile de her çevreden izleyiciye ulaşma fırsatına sahip olmuştur. Haber yayınlarının yanı sıra özellikle kültürel ve sanatsal anlamda kanal yayın akışına dahil edilmiş olan tartışma programları başta olmak üzere pek çok aktüel program izleyici kitlesinin son yıllarda artmasındaki en temel sebep olmuştur. Yeni bir kanal sayılabilecek olan TVNET izle imkanı bulunan yerler açısından avantajlı olmaktadır. Hemen hemen her yayın platformu üzerinden ulaşılabilir olan kanal İstanbul merkezli olarak yayınlarını sürdürüyor olmasına rağmen Ankara, İzmir ve Isparta’da da normal antenle karasal yayın olanakları üzerinden erişilebilen bir kanal olmaktadır. Kuruluşunun 3. yılı olan 8. Nisan 2008’de logosunu değiştirerek yeni bir görünümle izleyicilerinin karşısına çıkmış olan kanal yayınlarının kalitesi ve içeriğinde tutturduğu ortak tavırdan dolayı izleyici kitlesini kaybetmemiş aksine daha da fazla kişiye ulaşma fırsatı bulmuştur.

TVNET Programları

TVNET ilk kurulduğu günden bu yana gerçek ve doğru habercilik çizgisinde yayınlarını yapmaktadır. Kanalın diğer haber kanallarından farklı olarak kendini ön plana çıkardığı nokta ise haberler ve çeşitli olaylar karşısında yapmakta olduğu tartışma ve sohbet programları olmaktadır. Çok farklı siyasi çizgilerden isimleri bir arada buluşturan tartışma programları ile birlikte kanal bünyesinde çok sesliliğin oluşmasına fırsat veren kanalın Albayrak Holding gibi güçlü bir holding tarafından desteklenmesi de en büyük avantajlarından olmaktadır. TVNET hd kanalının aynı zamanda radyo gibi farklı yayın olanaklarına da holding bünyesinde sahip olması hem kanalın gelişimi hem de TVNET radyo izleyici kitlesini oluşması adına önemli olmaktadır. Aynı holding bünyesinde faaliyet göstermekte olan Tempo Türk TV kanalı ise TVNET’in kardeş kanalı olarak değerlendirilebilir.

TVNET Yayınları İzlemek için Ayarlar

Yaptığı programlarla birlikte çok geniş bir izleyici kitlesine sahip olan kanal farklı platformlardan da izleyicilerine ulaşma fırsatına sahip olmuş bir kanal olmaktadır. Hem SD hem de HD kalitede yayınlarını sürdürebilmekte olan kanala canlı tv olarak ulaşmak isteyen izleyiciler D-Smart 41. kanal, Digiturk 39. kanaldan erişebilmektedirler. Buna ek olarak S 22 kablo tv analog ayarları, C 25 karasal yayın ayarları ile de kanala erişilebiliyor. TVNET canlı tv izle fırsatını değerlendirmek isteyen kişiler Tivibu 65. kanaldan da kanalın yayınlarına ulaşabilmektedir. Bunların dışında Türksat 4A uydusu üzerinden TVNET SD kalite tv izle için kişilerin televizyonunda 12220 V 4800 5/6 değerlerini televizyonlarına ve cihazlarına girmesi gerekiyor. HD yayınlar için Türksat 4A uydusu üzerindeki ayarlar is 12213 V 5833 2/3 değerleri olmaktadır. İzleyicilerine her platformdan ulaşmaya çalışan kanalın yayınlarına internet üzerinden de rahatlıkla ulaşmak mümkün olmaktadır.

TVNET Frekans Bilgileri

  • Uydu: Türksat 4A
  • Frekans: 12213
  • Polarizasyon: Vertical
  • SR: 5833
  • FEC: 2/3
Digitürk: 39. kanal Dsmart: 41. kanal Teledünya: 55. kanal Tivibu: 65. kanal