Yaban TV Canlı

Türkiye’de Belgesel Tv Yayıncılığının Öncü Kanalı: Yaban Tv

Dünya televizyonlarında belgesel yayıncılığı ve belgesel kanalları, izleyici kitlesi her gün biraz daha artan özel ve hızla gelişen bir Tv yayıncılığı alanıdır. Türkiye’de 2006 yılında, kuruculuğu gazeteci Ufuk Güldemir ile Melih Meriç tarafından yapılan Yaban Tv, bugün ülkemizde yaban hayatı ve doğa sporları alanında sistematik ve sürekli yayıncılık yapan ilk ve tek kanal olma unvanını taşıyor. Dağcılık ve havacılıktan yelkenciliğe, binicilik ve yamaç paraşütünden rafting ve amatör avcılığa değin her türlü doğa sporu programıyla birlikte, yaban hayatı, tarım, hayvancılık, doğa, pet temalı çeşitli belgesel programlar yayınlamaktadır. Doğasever ve doğa sporu tutkunları için vazgeçilmez bir tv kanalına dönüşmüş olan Yaban Tv canlı yayınlarının izleyici sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Yaban Tv’yi, televizyonun yanı sıra web ortamında canlı tv kanallarıyla izlemek de mümkün.

Tv Yayıncılığından Bir Outdoor Ağına

Kurulduğu tarihten bu tana yayıncılığını gittikçe geliştiren Yaban TV, bugün ulusal ve uluslararası bir outdoor ağına da sahiptir. Azerbaycan, Bulgaristan ve Kıbrıs’ta da mağazaları bulunan Yabanstore ile 200’ü kendi markası olan binlerce outdooor ürünün satış ve dağıtımını yapmaktadır. Kendi geliştirdiği Yaban mama köpek maması ile pet pazarına giren Yaban TV. Kurmuş olduğu Yaban Akademisi’yle doğa fotoğrafçılığı, amatör balıkçılık, kuş gözlemciliği, yabani bitki toplama, doğada hayatta kalma, offroad, köpekleri anlama, okçuluk, mağaracılık, yön bulma gibi farklı konularda düzenli ve katılımcı sayısı giderek daha da çoğalan eğitim ve kurs programları düzenlemektedir. Yabantur ile doğaseverler ve macera tutkunları için çeşitli doğa turları organize eden Yaban Tv, kendi kurduğu Yaban Yayınları ile doğada yaşam ve doğa sporları gibi konularda çeşitli kitaplar da yayınlıyor.

Yaban Tv izle, bugün Türkiye’de hem belgesel Tv yayıncılığı, hem de tüm doğa tutkunları ve doğa sporlarıyla ilgilenen kesimler için bir marka halini almıştır.

Yaban TV ve Bir Yayıncılık Vizyonu Olarak Doğa

Yaban TV, doğayı kurumsal yayıncılığının tam merkezine koymuş bir belgesel kanalıdır. Kendi ekosistem bütünlüğü içinde yaşamın tüm alanlarına saygıyı bir yayıncılık ilkesi olarak belirlemiştir. Yaban Tv izle mottosuyla doğa, doğal yaşam alanları, doğa sporları, insan ve doğa ilişkileri, sürdürülebilirlik, doğa sevgisi, doğayı destekleyici etkinlik ve çalışmalar gibi temalar ekseninde kamuoyunun doğa hakkında bilinçlenme ve bilgilenmesine yardımcı olmaktadır. Yayınladığı ve yapımını yüklendiği program ve belgeseller ile Türkiye’de bir yaban hayatı yönetiminin gelişmesine katkıda bulunan Yaban Tv, doğayı destekleyici bilimsel çalışmaları teşvik etmekte, bu alanda ulusal ve uluslararası kurumlarla aktif işbirliği yapmaktadır.

Yaban Tv, yayıncılık ilkesi olarak geliştirdiği doğa vizyonuna paralel olarak, ülkemizde yüzlerce dernek, klüp, federasyon, konfederasyon, üniversite ile doğanın korunması ve sürdürülebilirlik alanında işbirliği yapmakta, ortak çalışma projeleri geliştirmektedir. 2013’te düzenlenen ve Yaban Tv’nin de destek olduğu Kınalı Keklik Yemleme Kampanyası’na 200 bini aşkın kişi katılmıştır. Türkiye’de yapımı devam eden yaban hayatı müzesinin kuruluşuna destek olan Yaban Tv, Türkiye Köpek Irkları Federasyonu için ana sponsor olma görevi yapmaktadır. Yaban Tv, Avrupa birliği kurumları dahil pek çok uluslararası kurum ile doğada biyolojik çeşitliliğin ve tehlike altındaki canlı türlerinin korunmasına yönelik işbirliği ve çalışmalar da yürütmektedir.

Yaban Tv, Türkiye televizyon yayıncılığında bir outdoor yaşam kanalı olarak, dünya standartlarında yayın yapan bir tv kanalıdır. Canlı tv izle kanallarıyla kaliteli Yaban Tv hd yayınlarını izleyerek, doğanın içinde benzersiz bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Yaban TV Frekans Bilgileri

  • UYDU : TÜRKSAT 4A
  • Frekans : 11855,
  • Polarizasyon : V (Dikey)
  • Sembol Oranı : 30.000
  • FEC : 3/4